מחפשים חברת ניקיון מומלצת?

  כל מה שנחוץ לדעת על עוזרות בית: כך תעשו את זה נכון!

  עזרה בניקיון הבית כבר מזמן לא נחשבת למותרות, כשכולנו עסוקים בקריירות, הבתים גדולים יותר והלכלוך בשלו. איך מוצאים מנקה, אילו כללים צריך לקבוע מראש והאם כדאי להעסיק עוזרות בית דרך חברת ניקיון? כל התשובות במאמר הבא!

  כולנו רוצים לחיות בסביבה נקייה, אבל לבצע את עבודות הניקיון המפרכות במו ידינו, זה כבר סיפור אחר. כאן נכנסים לתמונה שירותי ניקיון מבחוץ, מה שלרוב מכנים אצלנו "עוזרת בית".

  נוכחות של אדם זר בבית לאורך כמה שעות, יכולה אמנם לחבל בשגרה ובסדר היום, אבל כשאנחנו עובדים ועסוקים, בבית חיים גם ילדים וחיות מחמד, מדובר בצורך, שאינו בגדר מותרות.

  איך מוצאים עוזרות בית?

  גם לאחר שהכרנו בנחיצותו של שירות ניקיון מבחוץ ואף מצאנו תקציב למימונו, חיפוש אחר עוזרות בית עלול להיות הליך ארוך ומפרך.

  המצב האידיאלי הוא, ככל הנראה, לגייס עובד/ת באמצעות המלצות של מכרים, אבל לא תמיד זה אפשרי. מאידך ניתן, גם כשמדובר בעובדי משק בית, לחפש המלצות ברשתות החברתיות או בקבוצות ווטסאפ, או לגלוש לאתרים ייעודיים העוסקים בנושא.

  לפני הבחירה בעוזרות בית, יש לקבוע כמובן מפגש פרונטלי עם המועמד/ת לעבודה, כדי לשוחח ולהכיר מעט, לברר על התנהלותם במקומות עבודה קודמים ולבצע תיאום ציפיות.

  מה צריך לקבוע כששוכרים עוזרות בית?

  בשיחה המקדימה עם עובד/ת משק הבית, חשוב כאמור לתאם ציפיות, להגדיר את הרצונות של שני הצדדים לוודא כמה דברים:

  • היקף העבודה הנדרשת – יש להגדיר מראש את המשימות הנדרשות. האם מדובר רק בניקיון הבית, או גם בכביסות ובקיפול הכביסה, גיהוץ, בישול, ניקיון השטחים החיצוניים בבית צמוד קרקע ועוד.
  • הגדרת משימות – את משימות הניקיון עצמן, חשוב להגדיר בצורה מפורטת ומדויקת, אם מדובר בשאיבת השטיחים, שטיפת הרצפה, ניקוי כללי של משטחים, חיטוי המטבח, ניקיון השירותים וחדרי הרחצה, איבוק רהיטים וכדומה.
  • פרויקט מרכזי – מומלץ להקצות לכל ביקור של המנקה בבית, פרויקט מרכזי, כמו ניקוי המקרר והמקפיא, הוצאה ואוורור של הבגדים מהארונות, ניקוי המרפסת ועוד.
  • סדר עדיפויות – מאחר שלא תמיד ניתן לסיים בזמן קצוב את כל המשימות הנדרשות לאותו יום, כדאי להגדיר מראש מהן המשימות הדחופות יותר, אלה שלא ניתן לוותר עליהן בשום מצב ומהן אלה שניתן לדחות לפעם הבאה, במקרה הצורך.
  • הכנה לניקיון – יש לקבוע מראש שבימי הניקיון, הבית יהיה מסודר מבעוד מועד, כדי לאפשר לעוזרת להתרכז בניקיון עצמו ולא לבזבז זמן על איסוף צעצועים וגרביים.
  • זמנים – גם אם אתם גרים בדירה קטנה ומעוטת משימות ניקיון, יש לקחת בחשבון, שלא כל עוזרת תגיע לניקיון דירה, עבור פרק זמן, הקצר מארבע שעות.
  • תשלום – לאחר שסוכם על מספר שעות העבודה הנחוצות, יש לקבוע מחיר מוסכם, לפי שעת עבודה או לפי ביקור. יש עובדות שיסכימו לתשלום חודשי, אך אין עליהן חובה להסכים לכך לפי החוק. על עבודה בסופי שבוע או חגים, ישולם תעריף מוגדל ויש לדעת גם שהתעריף שגובים עובדי ניקיון, משתנה גיאוגרפית. במרכז הארץ, הוא יהיה לרוב גבוה יותר מאשר בפריפריה.
  • תנאים סוציאליים ותשלומי חובה – אם אתם מעסיקים עוזרת בית באופן עצמאי, שלא דרך חברת ניקיון, השכר המשולם לה צריך להיות מחולק, על פי החוק, לתשלומי משכורת ולתשלומי חובה, כמו דמי נסיעות, דמי הבראה, דמי חופשה, דמי פיטורין וכן הפרשה לביטוח פנסיוני עבורה.

  מה בודקים ביום הניקיון?

  ביום שבו מגיע עובד הניקיון, יש לוודא שבבית נמצאים כל חומרי וכלי הניקוי הנדרשים. חשוב להסביר ולפקח על כך שלא נעשה שימוש מוגזם במים על רצפת פרקט, או בחומרים כימיים מרוכזים שעלולים לגרום לנזק. יש להקפיד גם על כך שמי הניקיון, לא זולגים לבתי השכנים. בתום העבודה, חשוב לערוך סיור בבית בלוויית העוזרת, לבדיקה שכל מה שסוכם, אכן התבצע.

  מתי מומלץ להסתייע בחברת ניקיון?

  שכירת השירותים של חברות ניקיון בתים נדרשת לא רק למטלות הניקיון השוטף של הבית, אחת לשבוע או שבועיים, אלא גם ובעיקר, כשנדרש מבצע של ניקיון יסודי, למשל לפני כניסה למגורים בבית חדש.

  ניקיון אחרי שיפוץ, ניקוי צואת יונים, פוליש לרצפה או ניקוי אחרי שריפה בבית, מצריכים גם הם עזרה מבחוץ. במקרים כאלה, מדובר במשימות ניקוי תובעניות, הכוללות גירוד והסרת שיירים של חומרי בניין, הסרת כתמי צבע וניקוי של פיח, חצץ ואבק.

  למה לבחור בנו כחברת ניקיון?

  המוניטין המוצלח של א.ש נבנה באמצעות לקוחותיה המרוצים.

  שיטת הפעולה שלה נבדלת מחברות אחרות .

  ומתבססת על שביעות רצונו של הלקוח מהתוצאה הסופית של השירות אותו הזמין.

  בנוסף, החברה מבטיחה אחריות, זמן הגעה מהיר, עמידה קפדנית בלוחות הזמנים שנקבעו ותנאים נוחים לתשלום.

  לקוחות מרוצים הם כרטיס הביקור של החברה ולכן החברה מעניקה שרות ברמה גבוהה.

  וותק של 20 שנה בפריסה ארצית

  במהלך ה- 20 שנים האחרונות בתחום צברנו קהל לקוחות רב וותק וידע ופיתחנו שיטת עבודה נוחה ומסודרת עבורנו ועבור קהל לקוחותינו

  שירות וזמינות מיידית

  חברתנו זמינה בהתראות קצרות , יכולה לספק צוותי עבודה מהיום למחר, בעלת עמידה קפדנית בלוחות זמנים. הגעה בהתראה קצרה – זמינות מלאה ללקוחות החברה אפילו בהתראה קצרה עמידה קפדנית בלוחות זמינים.

  עבודה חד פעמית לפי פרויקט

  ביצוע עבודות ניקיון מקיפות לכל הבית חד פעמי יסודי לבתים ודירות מרוהטים מצוות עובדים מקצועי ומיומן בעבודות מסוג זה .

  עברתם דירה ואתם צריכים ניקוי יסודי?

  השאירו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם
   קידום אתרים ובניית אתרים קידום אתרים ובניית אתרים
   דילוג לתוכן